Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Dno miednicy - jaką pełni funkcję?

Należy być poinformowanym, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna partia mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, każdy powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy pilnują utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno także ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w odpowiedni sposób staramy się ziszczać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. Przy tego rodzaju nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby zwrócić szczególną uwagę na określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco również istnieje możliwość wykonywania ich. Powinno się prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy