Zadbaj o swoje Dno miednicy

Zadbaj o swoje Dno miednicy

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo istotna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują też w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy bez wyjątku powinien zatroszczyć się o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo różnorodnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kompetentny sposób staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na najwyższym poziomie, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego typu przeszkodach ogromnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być mniej więcej tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Kiedy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Zostaw komentarz

Brak kometarzy