Spore emocje w spotkaniu narodowego zespołu Chorwacji z narodową kadrą Brazylii - zadecydował konkurs jedenastek!

Spore emocje w spotkaniu narodowego zespołu Chorwacji z narodową kadrą Brazylii - zadecydował konkurs jedenastek!

Zdecydowały rzuty karne - niezwykłe emocje podczas spotkania drużyny narodowej Chorwacji z reprezentacją narodową Brazylii!

Mistrzostwa świata, które mają miejsce w Katarze powoli zbliżają się ku zakończeniu. Ćwierćfinałowe mecze, których triumfatorzy wystąpią w półfinale mistrzostw świata rozgrywane były podczas zeszłego weekendu. Wielu fanów piłki nożnej zmuszonych było się pogodzić z tym, iż ich kadra narodowa musiała się pożegnać z szansami na wygranie tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa do końca i fascynować się niesamowitymi bramkami oraz wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Z pewnością jednym z kandydatów do zdobycia tytułu od samego początku mistrzostw świata była drużyna narodowa Brazylii. Wydawało się, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku po triumfie z kadrą Korei Południowej, ale wówczas przyszedł czas meczu z zespołem Chorwacji. Piłkarze narodowej kadry Chorwacji zafundowali niezwykle trudne warunki dla drużyny Brazylii w trakcie spotkania.

Od samego początku tego meczu brazylijska drużyna narodowa miała problem z finalizowaniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy zawodnicy świetnie spisywali się w grze obronnej, ale od czasu do czasu byli w stanie wystraszyć ładnymi akcjami. Sędzia tego starcia nie miał wyboru i po czasie regulaminowym musiał zaprosić zawodników obu zespołów na dodatkowy czas gry. Fani futbolu zgromadzeni na trybunach byli zadowoleni z przebiegu dogrywki. W ostatniej minucie pierwszej połowy narodowa kadra Brazylii wyszła na prowadzenie w efekcie bramki Neymara Jr. Wtedy wydawało się, iż jest już pozamiatane i sympatycy Brazylii mogą rezerwować miejsca na mecz półfinałowy. Jednakże 4 minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili piłkarze kadry narodowej Chorwacji, doprowadzając tym samym do rzutów karnych. Chorwacja w wykonywaniu rzutów karnych posiada wielkie doświadczenie i w tym przypadku było to dostrzegalne. Piłkarzom zespołu Brazylii zabrakło doświadczenia w trakcie wykonywania karnych, dzięki czemu golkiper kadry narodowej Chorwacji bez problemu kilka wybronił. Z kolei kadra narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Przeciwnikiem reprezentacji narodowej Chorwacji będzie silna drużyna narodowa Argentyny, która w ćwierćfinale pokonała również po serii rzutów karnych Holandię.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy